protinių dantų rovimas, odontologijos klinika

Protiniai dantys: ką turėtumėte žinoti?

Apie šiuos dantis sklando įvairiausių istorijų ir nuomonių ir nutikimų ir nemažai iš jų skaudžiai baigiasi odontologo kėdėje. Įprastai suaugęs žmogus turi 32 dantis, o keturi iš jų yra būtent protiniai. Tiesa, kai kuriems žmonėms protiniai dantys gali net ir neišaugti arba išaugti ne visi. Kaip bebūtų, augantys protiniai dantys gali sukelti aibę įvairiausių problemų, kurias vėliau tenka skubiai šalinti. Kaip žinoti, kada ir kodėl vertėtų pašalinti šiuos dantis?

Rauti iškart ar palikti?

Protinių dantų rovimas, kaip ir nemažai kitų odontologinių procedūrų, nėra labai maloni. Žinoma, tai nereiškia, kad ji bus labai skausminga, tačiau retsykiais pasitaiko ir tokių atvejų. Tai priklauso nuo problemos rimtumo, ar pažeisti ir šalia protinių esantys dantys. „Protiniais“ šie dantys vadinami dėl to, jog dygti ima ypač vėlai – sulaukus 16, o kartais ir dar vėliau. Bėda ta, kad jie neteikia daug naudos, nes kramtymo metu maistas dažniausiai jų nepasiekia ir kramtymo procese jie iš esmės nedalyvauja. Dėl šios priežasties kai kurie teigia, kad protinius dantis reikėtų rauti vos tik jiems išdygus, kiti laikosi konservatyvesnės pozicijos ir siūlo laukti, kol atsiras bent menkiausi problemų ženklai.

Neigiama protinių dantų įtaka

Protinių dantų rovimas yra išties dažnai atliekama procedūra, nes šie dantys turi tendenciją dygti netaisyklingai, kreivai ir taip stumti šalie esančius dantis, ar netgi išauga skersai. Tokį dantį ne tik sunku tinkamai išvalyti, bet ir taisyti, todėl tokiu atveju dažniausiai pasirenkamas rovimas. Bėdų sukelia ir neišdygę protiniai dantys: jie lieka po dantenomis ir gali gadinti šalia esančio danties šaknį, o tai, savaime suprantama, nėra gerai.

Šalinti atėjus laikui

Jeigu vizito pas odontologą metu buvo nustatyta, kad protinis dantis auga kreivai, aptikta ėduonies požymių ar kitų sutrikimų, tokį dantį reikėtų šalinti. Jei pajautėte skausmą ar diskomfortą, šalinti dantį taip pat būtina. Kuo anksčiau tai bus padaryta, tuo mažesnė tikimybė, kad protinių dantų rovimas bus sudėtingas, o gijimo procesas – ilgas ir skausmingas.

Pastebėję problemas nedelsdami kreipkitės į odontologijos kliniką. Protinių dantų priežiūrą ir šalinimą patikėkite tik patyrusiems specialistams, kurie tinkamai įvertins jų būklę ir imsis atitinkamų veiksmų.