Dantų protezavimas, dantų protezavimas kaina, dantų protezaI

Ką reikėtų žinoti apie dantų protezavimą?

Šiandien tiek estetinių, tiek gydomųjų odontologijos procedūrų yra išties daug ir kiekvienas, turintis tam tikrų problemų ar tiesiog norėdamas užtikrinti visapusę burnos apsaugą, gali pasirinkti tinkančią. Visgi viena populiariausių procedūrų išlieka dantų protezavimas. Kaina, kurią kai kurie pacientai sumoka už laiku neprotezuotus dantis, yra didelė ne tik pinigine išraiška: sutrikusi kramtymo funkcija  atsiliepia virškinimo sutrikimais, o jeigu žandikaulyje nėra daug dantų, pats kaulas ima nykti ir pakeičia netgi veido formą. Plačiau apžvelgsime dantų protezavimo ypatumus.

Protezavimo būdai

Atsižvelgus į kelinto poreikius ir bendrą burnos ertmės būklę, galima pasiūlyti šiuos protezavimo metodus:

  • Fiksuotus protezus, sudarytus iš vainikėlių ir tiltelių;
  • Nuimamus protezus, kurie gali būti pilnos plokštelės pavidalo, jeigu trūksta visų dantų, arba daliniai;
  • Mikroprotezavimas;
  • Protezavimas ant įmontuotų implantų.

Kiekvienas būdas turi savus pliusus bei minusus, todėl odontologas ortopedas, įvertinęs galimybes ir paciento norus, pasirūpins, kad būtų parinktas tinkamas dantų protezavimas. Kaina – taip pat labai svarbus kriterijus, tačiau reikėtų atminti, kad protezų patogumas ir ilgaamžiškumas ilgainiui atsiperka.

Kodėl reikalinga protezuoti dantis?

Čia galima išskirti dvi pagrindines priežastis: estetinę ir funkcinę. Žmonių prioritetai kartais skiriasi, tačiau tiek estetika, tiek patogumas užtikrina pilnavertišką gyvenimą ir turėtų būti vienodai svarbūs. Dantų protezai pagerina kramtymą, tuo pačiu maistas yra geriau virškinamas ir pasisavinama daugiau maistingųjų medžiagų. Turėdami dantų protezus taip pat galėsite aiškiau kalbėti. Galų gale, galėsite vėl nuoširdžiai šypsotis ir nevaržomai juoktis – naujausi dantų protezai atrodo ypač natūraliai ir juos vizualiai labai sunku atskirti nuo tikrų dantų.

Nuo ko pradėti?

Pirmiausia, reikėtų užsiregistruoti odontologo ortopedo apžiūrai. Jis nustatys, koks galimas protezavimo būdas ir kiek preliminariai kainuotų dantų protezavimas. Kaina, beje, didžiąja dalimi kompensuojama Lietuvos ligonių kasų, tačiau pacientas tokiu atveju turi būti įtrauktas į protezavimo sąrašą. Tuo pasirūpins odontologijos klinika, kurioje registruotas pacientas.

Dantų protezai suteiks galimybę vėl džiaugtis gyvenimu ir pamiršti visus trūkstamų dantų sukeliamus nepatogumus. Svarbu nedelsti, kad nebūtų pakenkta žandikauliui ar aplink esantiems dantims.