akiniai, ranka, mergina

PATARIMAI, KAIP PASIRINKTI KOMPIUTERIUI SKIRTUS AKINIUS

Šiuolaikinis žmogus neįsivaizduoja savo gyvenimo be kompiuterio. Naudodamiesi juo žmonės dirba, linksminasi, bendrauja su artimaisiais ir draugais. Deja, tačiau ne visi supranta, koks žalingas yra kompiuteris jų regėjimui. Akių nuovargis, ašarojimas, deginimas, galvos skausmas, susilpnėjęs regėjimas – šie simptomai atsiranda ilgai žiūrint į kompiuterio ekraną. Visgi, yra būdas, kaip būtų galima sumažinti neigiamą ekrano spinduliuotės poveikį ir jo įtaką regėjimo silpnėjimui, akių nuovargiui. Optikos salonai Vilniuje (Zynky.lt siūlo vieną didžiausių akinių asortimentų) bandantiems spręsti šią problemą siūlo rinktis kompiuteriui skirtus akinius. Norint išsirinkti tinkamus ir kokybiškus kompiuteriui skirtus akinius, būtina žinoti kelis dalykus, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį.

Kas yra kompiuteriui skirti akiniai?

Remiantis apklausos duomenimis, 18 – 40 metų žmonės daugiau nei 70% viso savo laisvo laiko praleidžia prie kompiuterio. Taip, tai yra išties daug. Tačiau mažai tikėtina, kad dauguma iš mūsų atsisakys kompiuterio. Dabartiniais laikais tas būtų praktiškai neįmanoma. Tačiau norėdami apsaugoti savo regėjimą, kiekvienas iš mūsų gali įsigyti kompiuteriui skirtus akinius. Oftalmologai šiuos akinius rekomenduoja naudoti tiems žmonėms, kurie prie kompiuterio praleidžia daugiau nei 2 valandas per dieną.

Optikos salonai Vilniuje (Zynky.lt) siūlo kompiuterinius akinius, kurie padengti specialia danga. Šios dangos sluoksnis sulaiko ultravioletines bangas ir padeda sumažinti akių įtampą. Kita vertus, dėvint šiuos akinius:

  • padidėja našumas, nes regėjimo aiškumas nesumažėja net po kelių valandų, praleistų prie kompiuterio;
  • užkertamas kelias akies gleivinės išsausėjimui, ašarojimui, paraudimui ir patinimui;
  • po ilgos darbo dienos kur kas mažiau pavargsta, sudirgsta akys, nepasikeičia regėjimo aštrumas.

Šiuos akinius gali dėvėti tiek vaikai, tiek suaugę. Taip pat šie akiniai optimizuoja tinklainės spindulių spalvų spektrą, kuris mažina žalingą poveikį dirbant patalpose su fluorascencinėmis lempomis.

Kaip išsirinkti?

Optikos salonai Vilniuje siūlo didelį kompiuterinių akinių asortimentą (Zynky.lt galite pritaikyti akinius visiems stiliams), todėl renkantis verta žinoti kelis veiksnius:

  • lęšių tipas. Norint išsirinkti tinkamiausią Jums variantą būtina atkreipti dėmesį į papildomus veiksnius, tokius kaip: darbo kambario apšvietimas, kompiuterio monitoriaus dydis, jo atstumas nuo Jūsų akių, jo ryškumas. Jei klientas turi regėjimo problemų, akinių lęšius reiktų užsisakyti tik pasitarus oftalmologu. Atkreiptinas dėmesys, kad paprastai kompiuteriniai akiniai turi mažiau dioptrijų nei įprastiniai akiniai.
  • lęšių danga. Apsauginių lęšių danga gali būti skaidri arba tonuota. Oftalmologai rekomenduoja rinktis šviesių atspalvių lęšius, nes jie geriau atspindi kompiuterio monitoriaus šviesas. Be to, tokie lęšiai blokuoja mėlynojo spektro šviesą.
  • rėmo konstrukcija ir forma. Šiandien kompiuteriui skirtų akinių rėmelių asortimentas yra platus, todėl neabejotina, kad Jūs rasite modernius, jaunatviškus ir gražius akinius.

Taigi, kompiuteriui skirti akiniai gali apsaugoti Jūsų akis. Žinoma, nepamirškite tinkamai įsirengti savo darbo su kompiuteriu vietos, užtikrindami, kad ji būtų tinkamai apšviesta. Taip pat visada verta apmąstyti darbo su kompiuteriu grafiką ir kiek įmanomą, laiką prie kompiuterio sutrumpinti.