dantų kapos, moterys, šypsenos

Dantų kapos: kas tai ir kodėl jas rinktis?

Ne paslaptis, jog yra daugybė būdų, kaip galima greitai, efektyviai ir saugiai pagerinti savo burnos būklę. Tiek dantų protezai, tiek dantų tiesinimo būdai pakelia pasitikėjimą savimi, o tuomet esame socialesni, draugiškesni ir mums lengviau sekasi megzti pažintis su kitais. Vis gi, yra dar vienas, gal kiek mažiau girdėtas dantų tiesinimo būdas – tai dantų kapos. Kodėl jas pasirinkti? Pateikiame apie tai daugiau informacijos.

 

Kas yra kapa?

 

Kapos dantims yra skaidrios, beveik nepastebimos ir itin plonos, o jas dėvėdami žmonės gali išvengti vieno pagrindinių diskomfortų, kurie trukdo gyventi – tai nepatrauklios išvaizdos. Visos kapos yra individualiai pritaikomos kiekvienam pagal asmeninius dantų ir burnos išmatavimus, todėl puikiai tinka ir prisitaiko prie burnos ertmės.

 

Iš ko jos pagamintos? Pastarųjų medžiaga yra skaidrus, biologiškai prie organizmo suderinamas medicininis polimeras – tai apsaugo nuo infekcijų ir dantenų ligų. Jos suteikia didesnį komfortą nei breketai, kadangi yra lengva nuimamos ir neprisiklijuoja prie dantų.

 

Kaip vyksta gydymas kapomis?

 

Dantų kapos nėra gaminamos iškart. Visų pirma, yra įvertinama bendra paciento dantų būklė, įvertinamas dantų kapų reikalingumas ir parenkamas tinkamiausias metodas. Paskui, kaip ir visose kitose gydymo įstaigose, sudaromas gydymo planas, padaromas prototipas pagal dantis, kuris perduodamas labaratorijoje, o joje gaminamas.

 

Praėjus keletui savaičių, kuomet kapos jau yra pagamintos, galima jas atsiimti ir nešioti taip, kaip pasakė gydytojas. Paskutinį mėnesį, kuomet įprastų kapų nešiojimas pasibaigia, yra pagaminamos palaikomosios kapos, kurios padeda išlaikyti pasiektą rezultatą ir taisyklingą šypseną.

 

Kada taikomas gydymas?

 

Gydymas kapomis nėra taikomas tokiems atvejams, kuomet yra kryžminis dantų sukandimas, atviras sukandimas arba skeletinis. Dantų kapos gali būti naudojamos esant susigrūdusiems dantims, tarpams, jų pastūmimui.

 

Prieš galvodami, kokius įrankius pasirinkti dantų tiesinimui, pirmiausia nuspręskite, ar norėsite, jog tiesinimo priemonės matytųsi ant dantų, ar ne. Jei ne, kapos puikus variantas jums. Džiaukitės plačia ir lygia šypsena.