moteriški žieminiai batai, moteris žiemą, kalnai ir ežeras

Drabužiai ir avalynė: kas patogu, tas sveika

Kaskart, kai reikia išsirinkti naują drabužį, batus ar aksesuarą daug dėmesio skiriame estetikai. Norime, kad nauji daiktai atitiktų mūsų įvaizdį, stilių, kad trauktų dėmesį arba kaip tik padėtų įsilieti į aplinką. Visgi svarbu atsižvelgti ne tik į tai. Ar tai moteriški žieminiai batai, ar intymus trikotažas – būtina nepamiršti komforto, o su juo kartu pasirūpinama ir sveikata.

Kodėl nepatogu – tai nesveika?

Kūnas mums pats kaip koks kompiuteris nurodo, kas jam gerai, o kas – ne. Kodėl gi juo nepasikliovus? Jei jaučiate, kad drabužiai ar avalynė nepatogi, nedvejokite: tai aiškus ženklas, kad nesijausite gerai ir sveikatos atžvilgiu.

Viskas paprasta. Jei, pavyzdžiui, pasirinksite drabužį su kietais, šiurkščiais nėriniais, ar per mažus batus, jie trins odą. Tai neatrodys gerai estetiškai ir padidins infekcijos tikimybę. Jei rinksitės pernelyg veržiančius drabužius, jie sutrikdys kraujotaką, limfos tekėjimą. Ir elementarūs dalykai – jei dėvėsite pernelyg plonais drabužiais, paprasčiausiai peršalsite. Taigi, net ir moteriški žieminiai batai padeda rūpintis ne tik puikia išvaizda, bet ir savijauta.

Kaip išsirinkti tai, kas tinka?

Skubėti renkantis naujus daiktus tikrai neverta. Nesvarbu, ar tai kokie aukštakulniai, ar kailiniai – būtina atsižvelgti į skirtingus pasirinkimo kriterijus. Keli jų:

  • Nebandykite įsisprausti į pernelyg mažus, ankštus drabužius. Panašiai ir su avalyne – koja gal ir atrodys mažesnė, tačiau paprasčiausiai nepaeisite, tai kas iš to?
  • Medžiaga. Gamybos medžiaga turi būti ne tik patraukli, bet ir patvari, dažnai – elastinga. Tuomet ji prisitaikys prie individualių kūno ypatumų ir jausitės gerai.
  • Kai kurie moteriški žieminiai batai paprasčiausiai yra patogesni tarsi savaime. Tai lemia tinkamas kelties aukštis, noselės tipas, kulno ar platformos aukštis ir panašūs niuansai. Taip yra ir su drabužiais – kai kurie modeliai yra tiesiog mielesni kūnui.

Drabužiai ir avalynė tikrai gali būti tiek gražūs, tiek patvarūs, tiek patogūs. viskas, ko reikia – atidumas ir laikas, leidžiantys atrasti tai, kas tinka ir patinka labiausiai. Nebijokite tokios investicijos: juk visapusiškai gera savijauta to tikrai verta. Kai gerai jausitės, tai ir atrodysite patraukliai.